ODKRYJ SPORT

KONSULTACJE Z FIZJOTERAPEUTĄ

Kontuzje i urazy w sporcie zawodowym jak i amatorskim są nieuniknione, jednak przy współpracy trenera z fizjoterapeutą można zmniejszyć ryzyko ich występowania.

Przeciążenia mięśniowe, niewłaściwa rozgrzewka, nieznajomość techniki wykonywanych ćwiczeń, przetrenowanie to tylko niektóre z przyczyn powstawania urazów. Niezwykle ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy treningiem a regeneracją. Nigdy nie wolno bagatelizować sygnałów bólowych i dolegliwości, które wysyła nam nasz organizm.

Uprawiając sport wyczynowo, dla kolejnego rekordu, wyniku czy medalu przekracza się własne granice, co często prowadzi do przeciążenia i powstawania poważnych urazów narządu ruchu. Dlatego aby powrócić do zdrowia po kontuzji, tak ważna jest współpraca zawodnika zarówno z trenerem jak i fizjoterapeutą.

Trenując pod moim okiem, możesz liczyć na kompleksową opiekę specjalistów w dziedzinie fizjoterapii, a także holistyczne podejście do Twoich problemów zdrowotnych i obranych celów sportowych. Fizjoterapeuta przeprowadza z pacjentem ocenę fizjoterapeutyczną, stawia diagnozę i ustala indywidualny program terapeutyczny. Zadaniem trenera jest dopasowanie treningu do potrzeb i celów zawodnika z zachowaniem zaleceń terapeuty.

Naszym wspólnym celem jest powrót zawodnika do zdrowia i pełnych obciążeń treningowych po przebytej kontuzji, wzmocnienie ciała, osiąganie coraz lepszych wyników sportowych, a także zapobieganie występowania kolejnych urazów w przyszłości.

Współpracując z nami stawiasz na jakość i bezpieczeństwo.

abyśmy mogli przygotować indywidualną ofertę.